in

Žiadosť o víza do USA

Žiadosť o víza

Na tejto strane:


Prehľad

Overte si, či potrebujete žiadať o víza alebo nie. Nebudete musieť požiadať o nové víza do USA, ak už máte platné víza do USA alebo ste štátny príslušník krajiny, ktorá je zapojená do Programu bezvízového styku.

Ak musíte požiadať o neprisťahovalecké víza, postupujte podľa pokynov nižšie.

Ako žiadať o víza

Krok 1

Pre žiadateľov o neprisťahovalecké víza:

Prečítajte si časť Bežné neprisťahovalecké vízaa stanovte typ víza. Pri každom type víz sú vysvetlené podmienky a položky k žiadosti. Vyberte si typ víza podľa vašej situácie.

Prečítajte si aj časť Program bezvízového styku. Ak je krajina, ktorej ste občanom, zapojená do Programu bezvízového styku, nemusíte žiadať o víza, ak cestujete na obchodné účely alebo za zábavou a váš pobyt v Spojených štátoch amerických bude 90 dní alebo menej.

Krok 2

Ďalším krokom je vyplnenie Fórmula DS-160. Pozorne si prečítajte Pokyny na vyplnenie formulára DS-160. Všetky údaje musia byť vyplnené správne a presne. Po potvrdení formulára on-line už nie je možné vykonať žiadne zmeny. Ak potrebujete pomoc, obráťte sa na imigračného právnika alebo prekladateľa. Telefonické centrum vám nemôže pomôcť s vyplnením formulára DS-160. Na zaregistrovanie pohovoru budete potrebovať číslo formulára DS-160.

Krok 3

Keď ste stanovili správny typ víza a vyplnili formulár DS-160, zaplaťte poplatok za vízum. Na stránke Poplatky za víza sú uvedené typy víz a príslušné poplatky za víza v amerických dolároch a miestnej mene.

Na zaplatenie poplatku za víza si prečítajte stránku Banky a možnosti platby. Na tejto stránke je vysvetlený spôsob úhrady poplatku za víza. Vytvoríte si profil a poznačte si číslo dokladu o zaplatení poplatku na registráciu vízového pohovoru.

Krok 4

Prihláste sa na váš profil pomocou rovnakých údajov, aké ste použili pri platbe poplatku za vízum. Keď ste prihlásený v systéme, uvidíte svoj ovládací panel.

Kliknite na možnosť Vytvorenie časenky v ľavej časti ponuky.

Týmto sa spustí proces vytvorenia časenky. Budete potrebovať:

  • Číslo vášho pasu.
  • Referenčné číslo CGI Číslo dokladu o zaplatení poplatku za vízum. Kliknite tu , ak potrebujete pomôcť s nájdením tohto čísla.
  • Desaťmiestne (10) číslo digitálneho čiarového kódu z overovacej stránky formulára DS-160.

Ako budete postupovať ďalej, budete si môcť vybrať typ víza, zadať osobné údaje, pridať rodinných príslušníkov, vybrať miesto doručenia vašich dokladov, potvrdiť platbu za víza a vytvoriť si časenku.

Krok 5

Dostavte sa na veľvyslanectvo alebo konzulát USA v stanovenom dátume a čase vášho vízového pohovoru. Pred pohovorom si pripravte doklady podľa pokynov na stránke Vytvorenie časenky.

Krok 6

Keď je vízum schválené, odošle sa na určené miesto, ktoré ste si vybrali pri vytváraní časenky.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Solicitar una visa estadounidense

Solicitar una visa estadounidense | Visas para solicitantes menores de 14 años y mayores de 80